Toneel
BlindDate, nieuwe theatermakers on tour/Crash Course Chit Chat
Sanja Mitrovic
| datum | aanvang | einde | zaal | prijs |
|---|
Hoe bepalend is onze nationaliteit als het gaat om hoe we over bepaalde dingen denken, en wie we zijn? Met veel humor tonen een Fransman, een Belg, een Engelsman, een Duitser en een Nederlander wat zij zoal aan bagage met zich meedragen. Een voorstelling over Engelse beleefheid, het Duitse naziverleden, tulpen en andere - meer gemeenschappelijke - dingen.
• trailer
Mitrovic laat in de voorstelling vijf verschillende Europeanen met elkaar praten over hun persoonlijke ervaringen, historische feiten, clichés en vooroordelen over cultuur en nationaliteit. Wat begint als een chit chat, wordt gaandeweg een wedstrijd waarin roddels, conflicten, strategische allianties en andere schone kunsten het spel domineren.
De regisseur en performer, zelf afkomstig uit het voormalige Joegoslavië, wijst erop dat de Europese cultuur veel ouder is dan de Nederlandse en gaat terug naar het oude Griekenland. Ze speelt met clichés die landen over elkaar hebben en laat haar (inter)nationale acteurs grappen maken over hun eigen cultuur. Uiteindelijk moeten zij zich hier overheen zetten en hun gemeenschappelijke culturele bodem hervinden.
Na afloop van de voorstelling heeft u in een kort nagesprek o.l.v. Greg Nottrot de gelegenheid om met elkaar en/of de makers van gedachten te wisselen.
BNG Nieuwe Theatermakers Prijs
Sanja Mitrovic won de BNG Nieuwe Theatermakers Prijs 2009/2010. De jury over haar winnende voorstelling: "Sanja Mitrovic's Will you ever be happy again? is een boeiende persoonlijke voorstelling waarin Mitrovic en haar tegenspeler Jochen Stechmann de relatie tussen nationaliteit en identiteit bloot proberen te leggen. Een aangrijpende en inhoudelijk zeer boeiende voorstelling, gepresenteerd in een mooie, simpele vorm. (…) Een maker die nu al op vrijwel alle vlakken overtuigt, en die het prijzengeld kan gaan gebruiken om haar opmars in het Nederlandse podiumkunstenveld een forse impuls te geven."
Blind Date – nieuwe theatermakers on tour
Als eerste op de hoogte zijn van nieuw talent én de successen van morgen ontdekken? Ga een Blind Date aan met een nieuwe generatie theatermakers!
Blind Date – nieuwe theatermakers on tour is een serie voorstellingen van een nieuwe generatie veelbelovende makers op het gebied van toneel, dans, mime, beeldend- en muziektheater. In zo’n twintig theaters brengt Blind Date nieuwe theater- en dansmakers onder de aandacht. Talenten als theatermaker Alexandra Broeder, choreografe Nicole Beutler en muziektheatermaker Nynke Laverman stonden eerder in Blind Date. Ook Stadsschouwburg Utrecht geeft u graag de kans om kennis te maken met deze nieuwe makers!




